Polyushka Polye Notaları

Polyushka Polye Keman Notaları, tarihte Rusya’nın en sevilen türkülerinden biri olarak yerini almıştır. Türkünün tarihi 1719 yılına kadar dayanmaktadır ve Rusya’nın sınırlarında düzenlenen kutlamalar sırasında çalınmaktadır. Polyushka Polye’nin söz ve nota düzenlemesi tarihte birkaç kez değiştirilmiş ve 20. yüzyılın başında günümüzde bildiğimiz düzenlemesi yapılmıştır.

Polyushka Polye’nin sözleri oldukça duygu dolu ve coşkulu bir hava taşır. Türküde, vatanına hasret kalan bir asker anlatılmaktadır. Asker, güzel ülkesini ve sevdiklerini özlemektedir. Ancak, ne kadar özlediğini de söylemek istemez çünkü ülkesine olan bağlılığından dolayı halkıyla gurur duymaktadır.

ADVERTISEMENT

Polyushka Polye Nota Do Re Mi, bir yürüyüş tarzında olup, akordeonlar, davullar, kemanlar ve trompetler tarafından çalınır. Türkü, hava pozitif veya melankolik olmasına rağmen, insanları coşturmakta ve dans etmeye sevk etmektedir. Polyushka Polye, dostluk, birlik ve beraberlik duygularını yükseltir ve kültürler ve insanlar arasında bağlar kurar.

Polyushka Polye Piyano Nota düzenlemeleri ve sözlerindeki farklılıklar, her ülkede ve alanında farklı şekillerde yorumlanmıştır. Bununla birlikte, Polyushka Polye’nin mesajı, tarihi ve kültürel bağlantıları, dünya genelinde insanlar tarafından anlaşılmış ve sevilmiştir. Türkü, dünya genelinde çeşitli etkinliklerde çalınmakta ve coşkulu kalabalıklar oluşturmaktadır.

Polyushka Polye Melodika Notaları, Rus halk müziğinin en sevilen parçalarından biridir. Coşkulu bir tarihe ve duygu dolu sözlere sahip olan türkü, beraberlik, dostluk ve birlik hislerini beslemekte ve insanları harekete geçirmektedir. Polyushka Polye‘nin nota düzenlemesi ve sözleri, dünya genelinde anlaşılmaktadır ve insanlar tarafından sevilmektedir. Türkü, birçok farklı kültür ve ülkede yorumlanmış olsa da, mesajı ve güzelliği her zaman aynı kalmıştır.

ADVERTISEMENT

Melodika, Keman, Flüt, Org Notaları

||: do(i)__ la_ do_ | si_ sol_ mi_

do(i) si la sol la_ mi(i)_  | si__ mi__

la_ sol fa mi re mi fa | mi_ si(i)_ sol#_ mi_

ADVERTISEMENT

la la sol fa mi re mi fa | mi_ si(i)__ mi(i) :||