Cem Adrian Kül Akor

Cem Adrian’ın “Kül” şarkısı, tüm zamanların en duygusal şarkıları arasında yer alıyor. Şarkının nota ve akorlarını öğrenmek isteyenler için birçok kaynak bulunuyor. Bu yazıda, “Kül” şarkısının sözleri, nota ve akorları hakkında bilgi vereceğim.

“Kül” şarkısı, 2018 yılında yayınlanmış ve birçok kişi tarafından beğenilmiştir. Cem Adrian’ın sesiyle şarkının sözleri birleşince, insanın içini titreten bir etki yaratıyor. Şarkının sözleri, hayatta kaybettiklerimizin ardındaki acıyı anlatıyor. Sözlerinde “Aşkın yanağındaki yaş” ve “Kaldım sensiz kör talihimle, kül oldum sevginle” gibi ifadeler kullanılıyor.

ADVERTISEMENT

Şarkının notası, C minör anahtarı üzerinde ilerler.

Şarkının ana melodisi

mi- si- la- sol- fa# şeklinde devam eder.

ADVERTISEMENT

Şarkının en duygusal bölümü olan nakarat kısmı ise mi- la#- la- fa#- la şeklinde ilerler.

Şarkının akorları ise fazlasıyla basittir.

Şarkının akorları sol minör, la bemol, fa# majör ve do# minör şeklindedir.

ADVERTISEMENT

“Kül” şarkısının akor ve nota bilgisi, gitar ve piyano çalanlar için oldukça önemlidir. Şarkıyı bu enstrümanlarla çalmak isteyenlerin, bu bilgileri öğrenmeleri gerekiyor. Şarkının nota ve akor bilgilerini öğrenmek için birçok kaynağa başvurabilirsiniz. İnternet üzerinde birçok akor sitesi ve nota siteleri bulunuyor. Bu sitelerden şarkının akor ve notalarını kolaylıkla bulabilirsiniz.

“Kül” şarkısı, Türk müziğinde ve popüler kültürde önemli bir yere sahip. Şarkıyı söyleyen Cem Adrian, müzik kariyeri boyunca pek çok başarılı şarkıya imza atmıştır. Kendine özgü sesiyle ve şarkı sözleriyle, dinleyicilerini her zaman etkilemiştir. Onun şarkıları, herkesin hayatında bir yer edinmiştir.

“Kül” şarkısı, Cem Adrian‘ın en duygusal ve etkileyici şarkılarından biridir. Şarkının nota ve akorlarını öğrenmek isteyenler, bu bilgilere kolaylıkla ulaşabilirler. Şarkı, insanların hayatta karşılaştığı zorlukları anlamalarını ve kabul etmelerini sağlar. Bu nedenle, dinlemesi ve çalması son derece keyifli bir şarkıdır.

Am Em
İçimde bir şey kanıyor
Dm F
Keskin bir vedanın yarası sızlıyor…
Am Em
Yüzümde bir şey soluyor…
Dm F
Aynı değil umudun rengi kayboluyor

Am Em
Kalbimde bir yerde bir orman yanıyor
Dm F
Bıraktığın şarkılar sahipsiz susuyor
Am Em
Şiirler hep dargın, dualar şifasız
Dm
Ömrüme mıhlanmış bir cümle…

x4
Am Em
Kül olur kalbindeki zamanla
Dm
Yana yana yana yana
F
Yana yana yana yana