Ben De Yoluma Giderim Akor

Sezen Aksu, Türk pop müziğinin en sevilen şarkıcılarından biridir. Kariyeri boyunca birçok hit şarkıya imza atan Aksu’nun “Ben De Yoluma Giderim” şarkısı da bunlardan biridir. Şimdi bu şarkının sözleri ve akorları hakkında bilgi vereceğiz.

Şarkının Sözleri:

ADVERTISEMENT

Ben de yoluma giderim
Sen de yoluna
Hayat böyle karar verdi
Kimine güneş doğar, kimine ay

Ayrılık kolay değil
Kimseye söyleyemediğim
Ama şimdi gitmek gerek
Sonsuza kadar gitmek

Sen de yoluma giderim
Ben de yoluna
Bir gün yıldızlar kayar
Kimine şans, kimine kara baht

ADVERTISEMENT

Ayrılık kolay değil
Kimseye söyleyemediğim
Ama şimdi gitmek gerek
Sonsuza kadar gitmek

Şarkının Akorları:

Intro:
Am – Em – F – E

ADVERTISEMENT

Verse:
Am – G – F – E
Am – G – F – E

Chorus:
Am – F – C – G
Am – F – C – E

Şimdi bu şarkı için yazılmış notaları çalmak isterseniz, yukarıdaki akorları kullanarak kolaylıkla çalabilirsiniz. Ayrıca şarkıyı kolaylıkla anlamanıza yardımcı olacak Türkçe sözleri de yukarıda verilmiştir.

Bu şarkı, ayrılık acısını anlatan İstanbul Plak etiketiyle yayınlanan “”Firuze” albümünde yer almaktadır. Şarkı, Sezen Aksu’nun güçlü ve duygulu vokali ve sakin tempo ile sıklıkla dillendirilir. Şarkının üzücü sözleri, ayrılık yaşayan insanlara teselli verebilir ve onların hissettikleri duyguları yansıtabilir.

Sezen Aksu’nun “Ben De Yoluma Giderim” şarkısı Türk pop müziğinin en güzel eserlerinden biridir. Sözleri ve akorları ile kolaylıkla çalınabilir ve hepimizin hissettiği ayrılık acısını dile getirir. Şarkıyı dinlemek, sözlerini okumak ve akorları çalmak, sizi ruhsal açıdan rahatlatabilir.