Bugün Benim Efkarım Var

Bu yazımızda sizlere Bugün Benim Efkarım Var notalarını paylaşıyoruz ayrıca Bugün Benim Efkarım Var sözleride konu içersinde bulunuyor..

Bugün Benim Efkarım Var, 2020 İsmet Özel tarafından yayınlanan eski Türk popüler şarkılarını yeniden yorumlayan bir albümdür. Albüm, eski bir armonide kullanılarak kaydedilmiştir ve klasik armonileri kullanarak efsanevi besteler yeni bir canlandırma kazanıyor. Albüm, İstanbul’da Gerardo Barrosu tarafından pervasızca prodüksiyonlanmıştır. Nota şarkı sözleri, albümün isim parçası olan, eski bir Türk klasiği olan “Bugün Benim Efkarım Var” ile başlar.

ADVERTISEMENT

Şarkı Sözleri

Sen gözlerini kapandım Yüreğimin özlemini yendi Sen gittin öyle gitmezti Günahlar yaptım affedici Bu efkar bana umudu getirdi Ben mesafe boyunca aradım Döner niye gözyaşlarına Gönülden daima sevenler Böyle yalnızda kalmasın Bir akşam kalmasın Anıların korkutur bizi Sollayamaz verdiği acıyı Kalbinden kan çekti adını Belki de bugün de senden bahsedeli Karanlıktan uzanan bir ışık Bugün benim hayale yakın Bir âlem var gecemizde Tutkular dilimize yakın Her sızını dinliyorum Kabusa geldim bugüne Aşkı kucağına götürdüm Bir ârete açtım Kolonya Bir rivayete götürdüm Hep arzulamıştım seni, seni.

Bugün Benim Efkarım Var Nota do re mi

Müzik kariyeri 1960’ların sonlarında başlayan İsmet Özel, Türk müzik tarihindeki en büyük ikonlarından olarak kabul edilmektedir. Beş parça, enstrümantal parçalardan oluşan tam albümler kaydetti ve farklı kayıt alanlarında, sahnede ve çeşitli etkinliklerde çalıştı. 70ler ve 80lerde, özel nota aranjmanlarını kullanarak yüzlerce şarkılar kaydetti. Özel, 1999’da kurulduğundan beri başkanlığını yaptığı Türkiye Müzik Teoremi Vakfı tarafından keloğlanmıştır.

Bugün Benim Efkarım Var zarim Var turku Notaları

Bugün Benim Efkarım Var, İsmet Özel tarafından oluşturulan harika bir albüm. Her şarkıda, efsanevi Türk şarkılarını yaşatmak için yeniden düzenlenmiş eşsiz armoniler bulacaksınız. Alma’dan Gönlüm’e, Esmerim’den Gobi’ye, özel’ nin kendisi tarafından prodüksiyonlanmış temel osmanlı armonileri kullanacağınızdan emin olabilirsiniz. Albüm, efsanevi Türk parçalarını zemine yeniden yerleştirmenin tadını çıkarmak isteyen herkes için muhteşem bir seçim. Türk müziğinin köklerine inen armonilerin yeniden kitlesel olarak duyulmuşluğunu hissedeceksiniz. Çoğu albümde olduğu gibi, Bugün Benim Efkarım Var da tüm şarkıların ilhamından hareket ederek üzerine nota eklenmiştir. Müziğe ilgi duyan herkes, bu şarkıların muhteşem armoniklerini keşfedebilir ve albüme ses veren müzikal katalogu tanıyabilir.

ADVERTISEMENT

Bugün Benim Efkarım Şarkıyı Dinle

Bugün Benim Efkarım Var albümü, Spotify, Apple Music ve diğer yayın servislerinde mevcuttur. Şarkıları YouTube’da beğenebilirsiniz. Keyifli dinlemeler!

Bugün Benim Efkarım Var Do Re Mi Notaları

Mİ RE FA Mİ / Mİ RE RE DO
RE RE DO Mİ RE DO / RE Sİ
RE Sİ RE DO / DO Sİ Sİ LA
LA Sİ LA DO Sİ LA LA LA LA

ADVERTISEMENT

Değme Felek Sözleri

Bugün benim efkârım var zarım var
Değme Felek değme değme telime benim
Gül yüzlü cananı dost dost elden aldırdım
Ecel oku değdi dost dost gülüme benim
Değme Felek (zalın) değme değme telime benim

Lokman Hekim gelse dost dost sarmaz yarayı
Hilebaz dostunan dost dost açtık arayı
Ne köşkümü koydu dost dost ne de sarayım
Baykuşlar tünedi dost dost dalıma benim
Değme Felek (zalım) değme değme telime benim