titanik müziği keman notaları

Titanik, müzik tutkunlarının en sevdiği filmlerden biridir. Filmde çalan müzikler de ayrı bir öneme sahip olan müzik eserleri arasında yer alıyor. En ünlü müzik eserlerinden biri de “My Heart Will Go On” şarkısıdır. Bu şarkıyı, gitar, piyano veya keman gibi birçok farklı enstrümanla çalmak mümkündür. Keman ile çalındığı zaman, şarkının duygusal derinliği daha da artmaktadır. Bu yazımızda sizlere Titanik filmi için keman notalarını paylaşacağız.

“Nota” kelimesi, müzikte kullanılan bir terimdir ve müzik eseri yazılırken kullanılan sembollerdir. Keman, nota ve seslerin üretildiği bir enstrümandır. Keman, insan sesine en yakın sesleri çıkarmasıyla ünlüdür. Titanik filminde çalan en sevilen müziklerden biri olan “My Heart Will Go On” şarkısının keman notası da oldukça popülerdir.

ADVERTISEMENT

“My Heart Will Go On” şarkısının keman notası, enstrümanı iyi bilenlerin çalabileceği bir şarkıdır. Keman çalanlar, şarkıyı oynarken aynı zamanda birçok farklı teknik kullanırlar. Bu teknikler arasında yay tekniği, vibrato ve harmonik teknikleri sayılabilir. Bu teknikler, kemanla müzik yapmanın güzelliği ve zorluğudur.

Titanik filminin “My Heart Will Go On” şarkısının keman notası, çok sayıda müzisyen tarafından hazırlanmıştır. Hem amatör hem de profesyonel müzisyenler, şarkının keman notalarını bulmak ve çalmak için internette araştırma yapabilirler. Ayrıca müzik kaynakları ve keman dersleri de note bulmak için oldukça faydalıdır.

Keman çalmak, birçok insan için oldukça ilgi çekici bir hobidir. Keman çalmayı öğrenmek, sabrı, dikkati ve sürekli çalışmayı gerektirir. Titanik filminin “My Heart Will Go On” şarkısının keman notasını öğrenmek de, keman çalan birçok insanın hedefidir.

ADVERTISEMENT

Sonuç olarak, Titanik filminin efsanevi müzikleri arasında, “My Heart Will Go On” şarkısı, keman notası ile en güzel biçimde çalınabilir. Keman, sesinde saklı olan duyguları anlatmak için en ideal enstrümanlardan biridir. Titanik filminin keman notalarını öğrenmek, keman sevgisi konusunda birçok kişi için büyük bir motivasyon kaynağıdır. Keman notalarına ve arkasındaki sese hayranlık duyarak, keman çalarken insanları kulaklarına çeken bir müzik yaratabilirsiniz.

Titanic yazılı notaları

^Re – ^Re       ^Re      ^Re    ^Do#   ^Re
Every night in my dreams

ADVERTISEMENT

^Re ^Do#  ^Re     ^Mi  ^Fa#    ^Mi
I see you, I feel you,

^Re      ^Re    ^Re   ^Re    ^Do#     ^Re     ^Re    La
That is how I know you go on

^Re      ^Re – ^Re     ^Re    ^Do# –  ^Re
Far across the distance

^Re       ^Do#- ^Re      ^Mi – ^Fa#      ^Mi
And spaces between us

^Re        ^Re      ^Re        ^Re     ^Do#     ^Re    ^Re   La
You have come to show you go on

^Re         ^Mi     La – ^La-^Sol  ^Fa#    ^Mi
Near, far, wherever you are

^Fa#  ^Sol – ^Fa#    ^Mi     ^Re     ^Do#     ^Re      ^Re     La
I believe that the heart does go on

^Re          ^Mi        La    ^La-^Sol   ^Fa#   ^Mi
Once more you open the door

^Fa#        ^Sol         ^Fa#      ^Mi    ^Re  ^Do#     ^Re
And you’re here in my heart and

^Re       ^Do#      ^Re    ^Mi    ^Fa#   ^Mi     ^Re
My heart will go on and on