Sezen Aksu Unuttun Mu Beni

Sezen Aksu, Türk pop müziğinin en önemli isimleri arasında yer alır. Birçok hit şarkısı ile müzikseverlerin kalbinde taht kuran Aksu, “Unuttun Mu Beni” şarkısıyla da unutulmazlar arasına girmiştir.

Şarkının sözleri, Aksu’nun kendisine aittir. Şarkının akorları ise hem solist hem de gitaristler için oldukça kolaydır. “Unuttun Mu Beni” şarkısının akoru D- G- Em- A şeklindedir. Bu akorlar, şarkının kendine has havasını yansıtır.

ADVERTISEMENT

Şarkının ritmi oldukça etkileyicidir ve geniş bir müzik yelpazesine hitap eder. Aşk acısı temalı şarkı, Aksu’nun hayranlarının ayrılık konusundaki duygularını yansıtır. Şarkının sözleri, birçok kulak tarafından müziğe dönüştürülmüştür. Ancak, Aksu’nun yorumu her zaman için unutulmazdır.

Müziğin notaları, şarkının akorlarından oluşan akustik ritmi yansıtır. Bu notalara istinaden, birçok müzisyen bu şarkıyı kendine özgü bir tarzda seslendirmiştir. Müzikseverler şarkının hüzünlü havasını, piyano nota çizelgeleri ile sessizce kendi odalarında çalabilirler.

Aksu, müziğin yanı sıra şarkı sözleriyle de büyük bir hayran kitlesine sahiptir. “Unuttun Mu Beni” şarkısının sözleri, ayrılık acısı çeken kişilere büyük teselli sağlar.

ADVERTISEMENT

Şarkı Sözleri

“Unuttun mu beni?
Yalnız kalmışım bir kere
Belki dönüşün olsa
Hayata yeniden başlarım.”

Bu sözler, gözyaşlarına boğulan insanlara yol gösterir. Şarkı, birçok ayrılık hikayesine ilham kaynağı olmuştur.

Sezen Aksu’nun “Unuttun Mu Beni” şarkısı, müzik tarihinde özel bir yere sahiptir. Şarkı sözleri, insanların hislerine tercüman olurken, müziğiyle de aşkın ve hayatın anlamını yansıtır. Bu şarkı, Türk müziğinin en özel eserlerinden biridir ve birçok kuşak tarafından sevilerek dinlenmeye devam edecektir.

ADVERTISEMENT

G#m C#m F# G#m

G#m C#m F# G#m
Unuttun mu beni, her şeyimi
G#m C#m F# G#m
Sildin mi bütün izlerimi

G#m C#m F# G#m

G#m C#m
Hiç düşmedim mi aklına, hiç çalmadı mı o şarkı
F# C#m F# G#m
O sahil, o ev, o ada, o kırlangıç da mı küs bana

G#m C#m F# G#m
Sanırdım ki aşklar ancak, filmlerde böyle

C#m G#m
Ben hâlâ dolaşıyorum avare, hani görsen enikonu divane
F# G#m
Ne yaptıysam olmadı ne çare, unutamadım gitti

G#m C#m F# G#m

G#m C#m
Ey aşk neredesin şimdi, sen de mi terk ettin beni
F# C#m F# G#m
Ne hata ettiysem, affet, büyüklük sende kalsın, e mi
G#m C#m F# G#m
Sen de olmazsan eğer, batar artık bu gemi