Müzik Keyfi

– Bir şarkı yazıyorum, adı “Bir Şarkı Yazıyorum.”

– İlk mısra “Bir şarkı yazıyorum ve senin hakkında. Sen benim aşk hikayemsin.”

ADVERTISEMENT

– İkinci mısra “Sen benim aşk hikayemsin ve ben senin kahramanınım.”

– Üçüncü mısra ise “Gözlerin okyanus gibi ve sen çok güzelsin.”

– Sonra nakaratı yazıyorum: “Seni düşünmeden duramıyorum” tekrar tekrar.

ADVERTISEMENT

-Müziği seviyorum. Çalışmadığım ya da uyumadığım zamanlarda yapmayı en sevdiğim şeydir.

-Hemen hemen her şeyi dinlerim ama klasik müzik ve caz dinlemekten gerçekten keyif alırım.

En sevdiğimiz müziklerin bir listesini derledik. Bu sadece eğlence içindir ve [müzik notaları] ruhuna girmek istiyorsanız mutlaka dinlemeniz gereken müzikler değildir. Havanızı bulmanıza yardımcı olmak için buradayız, o yüzden devam edin ve dans etmeye hazır olun!

ADVERTISEMENT

Notalar Müzik

– Mevcut olun.

– Anın içinde olun.

– Müzik dinleyin ve sadece dinlemekle kalmayıp gerçekten duyduklarınıza odaklanın.

1. Dinlediğimiz ilk şarkı Roberta Flack’tan “The First Time Ever I Saw Your Face”. Bu şarkının çok kolay, rahatlatıcı bir ritmi ve melodisi var, bu da çalma listemizin geri kalanı için havaya girmeyi kolaylaştırıyor.

2. Ardından, Gnarls Barkley’den “Çılgın “yi dinliyoruz. Bu şarkı hareketli, ancak o anki ruh haliniz için çok hızlı olmadığını hissettiren sakin bir ritme sahip. Ayrıca arka planda harika bir gitar çalışması var ve bu da ona ekstra bir avantaj sağlıyor.

3. Şimdi Jason Mraz’dan “I’m Yours “u dinliyoruz. Bu şarkının harika bir ritmi ve melodisi var, ancak genel olarak çok mutlu, rahat bir havası var ve bu da sonraki birkaç parçamız için doğru zihin çerçevesinde olduğumuzu hissetmemize gerçekten yardımcı oluyor!

4. Kenny Chesney’in “I’m Gonna Getcha Good” adlı bu sonraki parçasında, kendisini terk edip uzaklaşan kız arkadaşını nasıl geri alacağını anlatırken pürüzsüz sesiyle birlikte harika bir akustik gitar çalışı duyacaksınız… ya da onun gibi bir şey