İstiklal Marşı Notaları

İstiklal Marşı notaları, müzikle ilgilenip vatanına milletine aşık olan; bayrağının göklerde dalgalanmasından onur duyan ve yaşamı boyunca enstrümanı ile birlikte İstiklal Marşımızı çalmak isteyen Türk vatandaşları tarafından fazlaca merak edilmektedir. İstiklal Marşımızı, çocukluk yıllarımızdan itibaren okullarımızda her hafta seslendiririz. Başımızı dik tutarak, göğsümüzü gere gere marşımızı içten bir şekilde okuruz. Her konuda olduğu gibi müzik alanında da bilgi ile çalınıp, seslendirilen parçalar kulağa daha hoş gelmektedir. Bu açıdan düşündüğümüzde, onurumuz ve şerefimiz olan milli marşımızı en güzel şekilde seslendirmeye gayret etmeliyiz. İstiklal Marşı notalarına bakıp çalışarak, marşımızın maneviyatına yakışacak derecede güzel seslendirebiliriz. Unutmamalıyız ki, İstiklal Marşımızın her harfinde, her notasında aziz şehitlerimizin izleri bulunmaktadır.

İstiklal Marşı Melodika ve Flüt Notaları şöyledir:

1. Tonlama

KORK -MA -SÖN –MEZ –BU –ŞA –FAK –LAR –DA –YÜ –ZEN –AL –SAN -CAK

ADVERTISEMENT

DO -Mİ –FA – SOL –RE –FA -Mİ – Mİ –LA – Sİ – DO -Sİ –SOL -Sİ

SÖN –ME –DEN –YUR –DU –MUN –ÜS –TÜN –DE –TÜ –TEN –EN –SON –O -CAK

Sİ –LA – Sİ – FA –FA – LA –SOL –RE – Mİ –FA –SOL -LA -Sİ –DO -RE

ADVERTISEMENT

O –BE –NİM –MİL –LE –Tİ –MİN –YIL –DI –ZI –DIR –PAR –LA –YA -CAK

Mİ –RE –RE –RE – -Sİ –LA –SOL –DO –Sİ –DO –FA –DO –Sİ –LA -SOL

O –BE –NİM –DİR –O –BE –NİM –MİL –LE –Tİ –MİN –DİR –AN -CAK

ADVERTISEMENT

FA –SOL –Mİ –Mİ –RE –DO –Sİ –LA –SOL –FA –Mİ –Sİ –DO -Mİ

2. Tonlama

KORK -MA -SÖN –MEZ –BU –ŞA –FAK –LAR –DA –YÜ –ZEN –AL –SAN –CAK

-re –sol –la –bsi –fa –la –sol –sol –do –re –bmi –re –si –re

SÖN –ME –DEN –YUR –DU –MUN –ÜS –TÜN –DE –TÜ –TEN –EN –SON –O -CAK

-do –re –do –re –la –la –do –bsi –fa –sol –lab –si –do –re –mi -fa

O –BE –NİM –MİL –LE –Tİ –MİN –YIL –DI –ZI –DIR –PAR –LA –YA -CAK

-sol –fa –fa –mi –fa –re –do –bsi –re –do –re –la –re –re -do

O –BE –NİM –DİR –O –BE –NİM –MİL –LE –Tİ –MİN –DİR –AN -CAK

-bsi –la –bsi –sol –sol -fa- bmi –re –do –bsi –la –sol –re –re -sol

Melodika, İstiklal Marşı’nı çalmak için en kolay seçeneklerden biridir. Melodikanın tuşlarına dokunarak çalınan İstiklal Marşı, çocuklar ve amatör müzisyenler için ideal bir seçenektir. Melodika İstiklal Marşı‘nın nota düzenlemelerine uygun bir şekilde öğrenildiğinde, bu güzel eserin duygu dolu melodisini kolayca çalabilirsiniz.

Piyano, İstiklal Marşı’nı daha profesyonel bir şekilde çalmak isteyen müzisyenler için mükemmel bir seçenektir. Piyano notaları daha zengin ve karmaşık bir ses deneyimi sunar. İstiklal Marşı piyano notası, melodikanınkine benzer şekilde öğrenilir. Ancak, piyanoda çalarken dikkat etmeniz gereken farklı tuşlar ve akorlar bulunmaktadır. Bu nedenle, piyano çalma yeteneğiniz daha gelişmiş olmalıdır.

İstiklal Marşı’nın notalarını öğrenmek için bir diğer seçenek ise do re mi notasıdır. Do re mi notası, müziği temel seslere dönüştürerek anlaşılır hale getirir. Do re mi notası, İstiklal Marşı’nın ezgisini ve yüksekliklerini temsil eden bir dizi sembollerden oluşur. Bu nota düzenlemesi, müziğin temel yapısını anlamak ve İstiklal Marşı’nın doğru tonlarını yakalamak için harika bir başlangıçtır. . .

İstiklal Marşı’nın notasını çalmak için farklı seçenekler mevcuttur. Melodika, piyano ve do re mi nota düzenlemeleri, her düzeydeki müzisyenler için uygun seçenekler sunar. İstiklal Marşı‘nın güzel melodisini çalmak için hangi enstrümanı seçerseniz seçin, bu milli marşımızı coşkuyla çalmak için gereken duygu ve özeni göstermeyi unutmayın. Hür ve bağımsız Türkiye’mizin beşeri kıymetinin en değerli sembollerinden biri olan İstiklal Marşı, her zaman gurur kaynağımız olmaya devam edecektir.

İstediğiniz Notalar varsa lütfen Nota istek bölümünden bizlere ulaşın.. En kısa sürede yayınlayalım..