Hatırla Sevgili Melodika Notaları

Hatırla sevgili adlı eser geçmişten günümüze kadar ulaşan ve büyük bir hazla seslendirilip, dinlenen bir eser olmaktadır. Hatırla sevgili Eserin’ in tarihçesi çok geçmiş yıllara dayanmaktadır. Ancak 2006 yılında ekranlara renk getiren hatırla sevgili adlı dizide, şarkıya yer verilmiş ve popüler olarak gündeme gelmiştir.

Hatırla Sevgili Sözleri Nota

Dizi müziğin olarak kullanılan hatırla sevgili adlı eser’ i farklı enstrümanlar ile çalabilmek mümkündür. Oldukça duygusal sözler ve yavaş bir ritim içeren bu eseri, günümüzde de birçok değerli sanatçı kendi yorumları ile seslendirmiştir. Hatırla sevgili adlı eserin notaları sayesinde Melodika ve çeşitli müzik çalgıları ile çalabilmek. İnsanlara haz yaşatan ve duygusallık açısından yürek yakan sözleri ile hatırla sevgili adlı eser, günümüze kadar uzanan nadide parçalardan birisi olmayı başarmıştır.

ADVERTISEMENT

Hatırla Sevgili dizisi, ülkemizde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuş başarılı bir romantik drama dizisidir. Dizi, aslında birkaç değişik isimle de anılır; Hatırla Sevgili, Gönülçelen ve Remember Darling gibi farklı isimleri de olan dizi, genel itibariyle başarılı bir hikaye anlatımı ve güçlü oyuncu kadrosu ile seyirciyi etkilemeyi başarmıştır.

Dizinin büyük bir izleyici kitlesine sahip olmasında, şüphesiz ki dizide kullanılan müziklerin de büyük payı vardır. Hatırla Sevgili dizisi, özellikle melodika notalarıyla da dikkat çekmiştir. Melodika, enstrüman olarak oldukça sade bir yapısı olsa da, özellikle Türk müziklerinde ve dizi müziklerinde oldukça sık kullanılan bir enstrümandır. Hatırla Sevgili dizisi de, birçok sahnesinde melodi olarak melodika sesi kullanmıştır.

Dizide kullanılan melodika notalarının en çok dikkat çekenleri arasında, dizinin jenerik müziği yer alır. Jenerik müziğinde kullanılan melodika, oldukça duygusal ve hüzünlü bir etki yaratmaktadır. Bu sebeple, dizinin jenerik müziği değişik yerlerde müzik aletleri derslerinde, konserlerde ve birçok farklı yerde çalınmaktadır.

ADVERTISEMENT

Dizinin jenerik müziği dışında, dizinin birçok bölümünde kullanılan melodika notaları da oldukça duygusal ve hüzünlüdür. Özellikle, dizinin ana karakterlerinin arasındaki aşkın ve mücadelenin anlatıldığı sahnelerde melodika notaları ön plana çıkarılmıştır. Bu notalar, sahnelerin duygusal yönünü daha da arttırarak seyircilerin daha çok etkilenmesine sebep olmuştur.

Hatırla Sevgili dizisinde kullanılan melodika notalarının bir diğer önemli özelliği ise, melodikası oldukça kolay notalarından oluşmasıdır. Dolayısıyla, melodika çalmayı bilmeyenler bile, bu notaları kolaylıkla çalabilirler. Ayrıca, melodika notalarını öğrenmek de oldukça kolay ve hızlı bir şekilde öğrenilebilir.

Eğer siz de Hatırla Sevgili dizisinin duygusal atmosferine ortak olmak ve bu dizinin müziklerini çalmak istiyorsanız, melodi öğrenmek oldukça kolaydır. Hatırla Sevgili dizisi için hazırlanmış bazı melodika notalarını bulmak da oldukça kolaydır. Bazı internet siteleri, melodika notalarını ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu sitelerden notaları indirerek, çalmak istediğiniz parçayı kolayca öğrenebilirsiniz.

ADVERTISEMENT

Hatırla Sevgili dizisi, ülkemizde birçok insanın sevgilisi haline gelmiştir. Bu başarılı dizinin müzikleri de, dizinin etkisini arttırarak, seyircilerin diziye olan bağını daha da güçlendirmiştir. Melodika notaları da, dizinin müziklerindeki en önemli unsurlar arasındadır. Melodika notaları, dizinin duygusal ve hüzünlü atmosferini yaratmada oldukça etkili olmuştur. Dolayısıyla, Hatırla Sevgili dizisi müziklerini öğrenip, melodika çalmak isteyen herkes, bu notaları kolayca öğrenebilir ve bu romantik dünyaya ortak olabilir.

Hatırla Sevgili Notaları

RE FA LA SOL FA LAA

RE FA LA SOL FA Mİİİ

Mİ FA SOL FA Mİ SOL

LA Mİ FA SOL FA Mİ REE

DO RE Mİ DO LAA

LA SOL FA LAA

LA SOL FA LA SOL FA Mİ RE Mİ FA SOL FA Mİ REE

Hatırla Sevgili notalarını melodika, flüt ile çalabilirsiniz.

Hatırla Sevgili Do Re Mi Melodika Notaları

la do mi  re_ do  mi__ | la do mi  re_ do  si__
hatırla sevgili o mesut geceyi

si do re  do_ si  re_  fa_ | mi si do  re do si  la__
çamların altında verdiğin buseyi

sol# la si  sol fa mi__ | fa_ fa  mi re do  mi__
beni mecnun ettin sen de olasın

fa_ fa mi re do  mi_re do si la | si do re  do_ si  la__
aşkını inkar edersen Allah’tan bulasın

la do mi  re_ do  mi__ | la do mi  re_ do  si__
bana sen öğrettin aşkı sevdayı

si do re  do_ si  re_  fa_ | mi si do  re do si  la__
ne çabuk unuttun beni sen hercai

sol# la si  sol fa mi__ | fa_ fa  mi re do  mi__
beni mecnun ettin sen de olasın

fa_ fa mi re do  mi_re do si la | si do re  do_ si  la__
aşkını inkar edersen Allah’tan bulasın..

Hatırla Sevgili Sözleri

Hatırla sevgili o mesut geceyi
Çamların altında verdiğım buseyi
Hatırla sevgili o mesut geceyi
Çamların altında verdiğim buseyi

Beni mecnun ettin, sende olasın
Aşkımı inkar edersen
Allah’tan bulasın

Bana sen öğrettin, bu aşkı sevdayı
Ne çabuk unuttun beni sen hercai
Bana sen öğrettin, aşkı sevdayı
Ne çabuk unuttun beni sen hercai

Beni mecnun ettin, sende olasın
Aşkımı inkar edersen
Allah’tan bulasın