Hata Benim Günah Benim Notaları

Hepimiz zaman zaman hata yaparız ve bazen bu hataların sonuçlarından kaçamayız. Sırtımıza yüklendiğimiz suçlar ve pişmanlıklar hayatımızın bir parçası haline gelir. Bu süreci anlatan birçok şarkı sözü yazılmıştır. Bu şarkıların biri de Türk müziğinde büyük bir hayran kitlesine sahip olan “Hata Benim Günah Benim” şarkısıdır.

Şarkının sözleriyle başlayacak olursak, “Hata benim, günah benim, nota benim, söz benim, suç benim, düş benim, yine de seni seviyorum” şeklinde başlar. Bu şarkıda belirtilen hataların, günahların ve suçların nedeni belki de kişinin sevgilisine olan sevgisidir. Şarkının sözleri, sevginin hatalarımızı ve kusurlarımızı kabul edebilir kılan bir güç olduğunu vurguluyor.

ADVERTISEMENT

Şarkının nota kısmında çok çeşitli enstrümanlar kullanılmıştır. Bu araçlar arasında kalimba, şimşeck, davul, bağlama ve akordeon gibi enstrümanlar yer almaktadır. Bu çeşitli enstrümanların bir araya gelmesi, şarkının birden çok duygu hikayesini anlatmasına yardımcı olan birleştirici etkiye sahiptir.

Şarkının sözleri ve melodisi birleştirilerek, “Hata Benim Günah Benim” şarkısı insanların hayatındaki hataların ve günahların kabul edilebilir olabileceğini hatırlatır. İnsanlar sürekli hatalar yapar ve bu hatalar yaşayacakları sonuçlarına göre değişir ve bazen de bu hatalar pişmanlıklar ve suçluluk duyguları yaratır.

“Hata Benim Günah Benim” şarkısı insanların hatalarını kabul edebilirliği vurguluyor. Ancak önemli olan, bir hatanın yapılması değil, onu kabul etmek ve onarım yapmaktır. Şarkının sözleri, çeşitli enstrümanların kullanımı ve vokal performansı, şarkıyı harika bir yapıt haline getiren unsurlardan sadece birkaçıdır. “Hata Benim Günah Benim” şarkısı sadece bir müzik parçası değil, aynı zamanda hayatımızdaki hataların üstesinden gelmek için gereken kabul edici güç anıdır.

ADVERTISEMENT

Hata Benim Suç Benim Sözleri

Bilemedim kıymetini kadrini Hata benim günah benim suç benim Elim ile içtim derdin zehrini Hata benim günah benim suç benim Bir günden bir güne sormadım seni Körümüş gözlerim görmedim seni Boşa Mecnun eylemişim ben beni Hata benim günah benim suç benim Bilirim suçluyum kendi özümden Gel desen gelirdim senin izinden Her ne çekti isen benim yüzümden Hata benim günah benim suç benim Sana karşı benim bir sözüm yoktur Haklısın sevdiğim kararın haktır Garip'in derdinin dermanı yoktur Hata benim günah benim suç benim (Farklı son dörtlük) Bilirim sevdiğim kusurun yoktur Sana karşı benim hayalim çoktur Haklısın sevdiğim kararın haktır Hata benim günah benim suç benim Kaynak: Neset Ertas Yöre: Kirsehir

Hata Benim Günah Benim Notası

1.Kısım
Mi fa sol sol fa mi mi
Mi fa sol sol fa mi mi
Mi fa sol sol fa mi mi re re
Fa fa mi mi re re do

ADVERTISEMENT

2. Kısım
Mi fa sol sol fa mi mi re re
Fa fa mi mi re re do
Fa fa mi mi re re do do si si
Fe re do do si si la la