Döndüm Mevlânâ Gibi Notaları

Döndüm Mevlana gibi adlı eser Abdurrahman Önül tarafından seslendirilen ve çok sevilen ilahi türünden bir eser olmaktadır. Özellikle semazen gösterilerinde sıkça tercih edilen oldukça güzel sözleri bulunan bir eserdir. Günümüzde de yaygın bir şekilde dinlenmekte ve çeşitli sanatçılar tarafından seslendirilmektedir. Genellikle dini açıdan oldukça önem arz eden bir eser olmaktadır.

Döndüm Mevlana Gibi Sözleri Nota

Döndüm Mevlana gibi eserin sözlerine mesnevi içerikli ve dini açıdan yer verilen sözler olmaktadır. Bu sayede Sözleri oldukça anlamlı ve duygusal olmaktadır. Birçok insan dinlerken sözlerini anlamlı bulmakta ve fazlasıyla etkilenmektedir. Döndüm Mevlana gibi adlı eserin sözlerine bahsedilen konular insanları duygusallık anlamda etkilemektedir.

ADVERTISEMENT

Dıyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından geliştirilen ve Mevlânâ gibi notaları döndüren yeni uygulama, uzun bir sürecin ardından tüm İslam âlemine hizmete sunuldu. Uygulama, kullanıcıların yüzlerce notayı İslam’ı olağanüstü ritmlerde dinleterek çoklu dil metinlerinden faydalanmalarını sağlıyor.

Mesneviden Ders Aldım Melodika Notaları

DİB tarafından geliştirilen uygulamanın özelliği, kolay ve hızlı kullanım esnekliği. Uygulama, notayı seçip tarayıcıdan çıktı almaya başladıktan sonra basit bir düzenleme ile herhangi bir dili istenilen şekilde döndürmenize izin veriyor. Bu, müzikte çoğu zaman zor görünen hareketleri çok kısa bir sürede tamamlamak için etkili bir şekilde kullanılabilecek bir özellik. Bununla birlikte, uygulama içindeki “Ritim” sekmesi sayesinde, kullanıcıların İslamı olağanüstü ritimlerde dinlemesine izin verir. Bu, uygulama kullanılarak, Müslümanların ibadetinin kolaylıkla uygulanmasına olanak sağlar.

Döndüm Mevlana Gibi Melodika Notaları

DİB tarafından geliştirilen uygulama, notayı tüm cihazlarda çalıştırabilecek şekilde tasarlanıp inşa edildi. Uygulamanın geliştirilmesi, en son cihaz standartlarına uygunluğu desteklemek üzere tasarlandı. Uygulama, Müslümanlar tarafından oluşturulmuş hip-hop, Break Dance, rap, house, tekno vb. müzik türlerinin dinleyicilerinden beklenen heyecana dokunabilecek nitelikte olmasını amaçlar. Uygulama ayrıca kullanıcıların ritimleri ve melodileri kendi dinlerleriyle eşleştirmelerini de sağlar.

ADVERTISEMENT

Mesneviden Ders Aldım nota piyano

Uygulama, Müslümanlar arasında İslami bilgi ve kültürün paylaşımında büyük bir rol oynayacaktır. Uygulama, özellikle orta öğretim, lise ve üniversite öğrencileri arasında yaygın olarak kullanılacaktır. Çoklu dil metinlerinden faydalanarak, diller arası aktarımının daha kolay hale gelmesini sağlayacaktır. Bu nedenle, iletişim ve öğrenme çok daha efektif hale gelecektir.

DİB tarafından geliştirilen Mevlânâ Gibi Notaları Döndüren uygulama, İslam âleminin günlük yaşamının kolaylaştırılmasına yardımcı olan büyük bir niteliğe sahiptir. Uygulamanın sunmuş olduğu avantajlar, her yaştan Müslümanların İslam’ı ve kültürünü daha özgür bir şekilde yaşayabilmelerini sağlayacaktır.

Mevlana  Flüt, Org, Piyano, Melodika, Gitar, Do Re Mi Notaları

La La La Do Si Do Si La Sol La La Sol
Sol Sol Si Sol La Si La La
La La La Do Si Do Si La Sol La La Sol

ADVERTISEMENT

Sol Sol Si Sol La Si La La
La La La Mi Mi Re Re Do Mi Mi Re Re
Re Re Re Sol Fa# Re Re Mi

La La La Mi Mi Re Re Do Mi Mi Re Re
Re Re Re Sol Fa# Re Re Mi

Re Do Re Do Re Mi
Do Do Si Si La Sol La Sol
Sol Sol Si Sol La Si La La

Re Do Re Do Re Mi
Do Do Si Si La Sol La Sol
Sol Sol Si Sol La Si La La