Adana’ya gidek mi melodika notaları

Adana, Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biridir. Bu şehirde yaşayan insanlar ise kendilerine has bir hayat tarzına sahip olup, bu da şehirdeki her türlü aktivite ve kültürel etkinliğin üzerinde önemli bir etkiye sahip olmaktadır. Adana’nın güzelliklerinden etkilenen sanatçılar ise şehrin adını içeren Adanaya Gidek Mi şarkısını yazmışlardır.

Şarkının nota ve sözleri ustalar tarafından yazılmıştır ve popüler bir hal almıştır. Adanaya Gidek Mi şarkısı, sözleri ve notası ile mükemmel bir eser olarak karşımıza çıkmaktadır.

ADVERTISEMENT

Şarkı sözleri, Adana sevgisi ve özlemi dolu duyguların dışa vurumu olarak karşımıza çıkmaktadır. Şarkının her dizesinde Adana halı sahası, Seyhan Barajı ve Adana Kebapçısı da dahil olmak üzere şehrin simgeleşmiş yerleri anlatılmaktadır. Sanatçıların bu şehrin kültürüne, yemeklerine ve atmosferine aşık olması da şarkının sözlerinde kendisini göstermektedir.

Adanaya gidek mi nota kısa sap

Şarkının notası, ünlü müzik sanatçılarının imzasını taşıyan bir eserdir. Şarkının notaları oldukça kolay bir şekilde çalınabilir ve bu nedenle günümüzde birçok müziksever tarafından seslendirilmektedir. Şarkının notaları, müzik öğrenenlerin yanı sıra profesyonel müzisyenler tarafından da sıkça kullanılabilir.

ADVERTISEMENT

Şarkı ve notaları, Türk müziği adına önemli bir eser olarak kabul edilmektedir. Adanaya Gidek Mi şarkısı her yıl düzenlenen müzik festivali gibi organizasyonlarda da sıklıkla seslendirilmektedir. Şarkı her yaştan insan tarafından sevilerek dinlenilmektedir.

Adanaya Gidek Mi şarkısı, Adana sevgisi, özlemi ve kültürü hakkında birçok mesaj vermektedir. Sözleri ve notası ile şarkı, insanlara hayatın güzelliklerini anımsatmakta ve müzik dolu güzel anılar yaşatmaktadır.

Adanaya Gidek mi Notaları

la la si si la la fa
sol sol la la sol sol mi
fa fa sol sol fa fa mi re
mi mi fa fa mi mi re

ADVERTISEMENT

fa sol sol sol la sol fa fa mi
fa sol sol sol la sol fa fa mi
fa sol sol sol la sol fa fa mi
mi mi fa fa mi mi re

Adanaya Gel Gidek Sözleri

Adana’ya gidek mi?
Şalvarından giyek mi?
Kebabından yiyek mi?
Heye gardaş gel gidek

Gidek gidek gel gidek
Adana’ya gel gidek
Adana sıcak derler
Heye gardaş gel gidek

Yağmur yağsa kış olur
Güneş doğsa yaz olur
Kızlarında naz olur
Heye gardaş gel gidek

Gidek gidek gel gidek
Adana’ya gel gidek
Adana sıcak derler
Heye gardaş gel gidek