Twinkle Twinkle Little Star Notaları

Twinkle Twinkle Little Star isimli şarkı yabancı bir çocuk şarkısıdır. İngilizce sözlere sahip olan bu şarkı Jane Taylor isimli çok önemli bir şarkıcının çok önemli bir eseridir. Ancak şarkının kökeni çok eskilere dayanmaktadır. 19.yy başlarından kalma önemli bir İngiliz şiirinden alınmıştır. Günümüzde bir şarkı olarak bilinse de aslında önemli bir şiirdir.

Twinkle Twinkle Little Notaları Star Şarkı Sözleri Nota

Twinkle Twinkle Little Star isimli şarkının sözleri tam anlamıyla çocuklara yönelik bir özellik göstermektedir. Şarkının sözlerinde yıldızlar, dünyadan ve güneşten çok fazla bahsedilmektedir. Aynı zamanda da hem sözleri hem de müziği ile pek çok çocuğun ilgisini çekmeyi başarmaktadır. 

ADVERTISEMENT

“Twinkle Twinkle Little Star” şarkısının notalarını öğrenmek, klasik ve hatta popüler melodileri öğrenmeyi kolaylaştırır. Eğer belirli bir şarkı oynayarak başlamak isterseniz sadece orjinal şarkıyı öğrenmeyi deneyebilir veya başka bir uyarlanmış sürümünü denemek için çabalayabilirsiniz. Bu şarkının, şarkı söylemede bilgi kazanmanıza ve kullanışlı bir tarz geliştirmenize yardımcı olması açısından ideal bir başlangıcı temsil ettiğini hiç unutmamalısınız.

Bu şarkıyı oynamanın en iyi yollarından biri, elinizde olan notaları net bir şekilde okuyabiliyorsanız, tempo ve armoniyi arttırarak hızlı çalmaktır. Ek olarak orta derecede tempo ve askılar arasında sürekli alternatifler yapmanız da üzerinizde güzel bir yük oluşturacaktır. Tempo ile armoniyi kontrol edebilmenin ötesinde zaman zaman sololar çalabilirsiniz ya da geçişleri çalmak üzere daha farklı notaları deneyebilirsiniz. Swings, jazzy geçişler veya slow blues pasajlarını kullanabilirsiniz.

Klasik şarkılar bile, zaman içerisinde çeşitli uyarlama yolları ile yeniden belirginleşme yollarına sahiptir. “Twinkle Twinkle Little Star” şarkısı, otantik duyguların canlanmasını sağlayan klasik müzik değerlerinin günümüze taşınmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu şarkının notalarını öğrenmenin pek çok faydası vardır ve bunların hepsi müzik keyfi vermektedir.

ADVERTISEMENT

Twinkle Twinkle Little Star notaları;

Do Do Sol Sol La La Sol Fa Fa Mi Mi Re Re Do

Sol Sol Fa Fa Mi Mi Re Sol Sol Fa Fa Mi Mi Re

Do Do Sol Sol La La Sol Fa Fa Mi Mi Re Re Do

ADVERTISEMENT

Yabancı Şarkı do re mi , melodika notaları sitemizde mevcut..