Küçük Kurbağa Kuyruğun Nerede Notaları

Çocukluğumuz boyunca söylemeyi en çok sevdiğimiz şarkılardan biridir küçük kurbağa.‘’ Küçük Kurbağa Kuyruğun Nerede’’ şarkısı anaokulu yıllarından beri herkesin en çok eğlendiği, öğrendiği ve öğrettiği şarkıların başında yer alır. Çocuklar müzik ve ritim dünyası ile ilk kez bu ve benzeri şarkılar aracılığı ile tanışmaktadır.

Çocuk Şarkıları Notası

Akılda kalıcı ritmi ve tekrar notaları sayesinde enstrüman çalmayı öğrenen çocukların da ilk çaldığı şarkılardan biri olma özelliğini taşımaktadır. Kolay öğrenimi sayesinde çocukların müzikte başarı zevkini arttıran bu şarkı büyüklerin de unutamadığı ezgilerden biridir. ‘’Kırmızı Balık Gölde’’ ve ‘’Küçük Kurbağa Kuyruğun Nerede’’ gibi şarkılar nesilden nesile aktarılmaya devam etmektedir. Çalarken hiç zorlanmayacağınız notaları keyifle çıkartabilmeniz için paylaşıyoruz. 

ADVERTISEMENT

İlkokul yıllarında herkesin dinlediği o çocuk müzikleri küçük kurbağa huzurunuzda.

Çocukluğumuz boyunca söylemeyi en çok sevdiğimiz şarkılardan biridir küçük kurbağa.‘’ Küçük Kurbağa Kuyruğun Nerede’’ şarkısı anaokulu yıllarından beri herkesin en çok eğlendiği, öğrendiği ve öğrettiği şarkıların başında yer alır. Çocuklar müzik ve ritim dünyası ile ilk kez bu ve benzeri şarkılar aracılığı ile tanışmaktadır. Akılda kalıcı ritmi ve tekrar notaları sayesinde enstrüman çalmayı öğrenen çocukların da ilk çaldığı şarkılardan biri olma özelliğini taşımaktadır. Kolay öğrenimi sayesinde çocukların müzikte başarı zevkini arttıran bu şarkı büyüklerin de unutamadığı ezgilerden biridir. ‘’Kırmızı Balık Gölde’’ ve ‘’Küçük Kurbağa Kuyruğun Nerede’’ gibi şarkılar nesilden nesile aktarılmaya devam etmektedir. Çalarken hiç zorlanmayacağınız notaları keyifle çıkartabilmeniz için paylaşıyoruz. İyi eğlenceler.

Şarkının Notaları;

Sol mi mi mi Sol mi mi mi

ADVERTISEMENT

Sol la sol mi fa re

Fa re re re Fa re re re

Fa sol fa re mi do

ADVERTISEMENT

Sol mi mi mi Sol mi mi mi

Sol la sol mi fa re

Fa re re re Fa re re re

Fa sol fa re mi do

Küçük Kurbağa Şarkı Sözleri

Küçük kurbağa, küçük kurbağa, kulağın nerede?
Kulağım yok kulağım yok yüzerim derede
Ku vak vak vak ku vak vak vak kuvak kuvak kuvak

Küçük kurbağa, küçük kurbağa, kuyruğun nerede?
Kuyruğum yok kuyruğum yok yüzerim derede
Ku vak vak vak ku vak vak vak kuvak kuvak kuvak..