Kalben Yara Akor

Kalben, son zamanlarda seslendirdiği şarkılarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü “Yara” isimli şarkısıyla da büyük ses getirmeyi başardı. Mükemmel sözleri ve akorlarıyla da dinleyicilerini mest eden Kalben, bestelediği şarkılarla müzik dünyasına damgasını vuruyor.

“Yara” şarkısının sözlerinde yer alan birçok anlamlı nota, insanların duygularını ifade etmesine olanak sağlıyor. Şarkının başında yer alan “Gözlerin yaralı benliğime dokunuyor” cümlesiyle başlayan sözler, hayatın sıkıntılarını yansıtıyor. Sözlerindeki derin anlamları ve kalbi sızlatan sözleriyle Kalben, dinleyenleri derinden etkiliyor.

ADVERTISEMENT

Şarkının akorlarının da ayrı bir yeri var. Başta gelen ‘‘Re” notası, şarkıya ayrı bir hava kazandırıyor. Siyah ve beyaz tuşları çalarken duyulan his, müzik severleri büyülüyor. Diğer nota ve akorlar da şarkının gücüne güç katıyor.

Kalben, “Yara” şarkısında düşünsel bir anlayışla üzerinde durduğu konularda eleştiri ve öz eleştiri yapmayı da başarıyor. Şarkıdaki “Sonsuza kadar yapayalnız bir ömür bana yetiyor” gibi sözler, dinleyicilerin kulağına hoş geliyor.

Genel olarak “Yara” adlı şarkı, insanları hüzünlendirsede duymak istedikleri parçalardan biri. Yalnızlık temasını işleyen şarkıda Kalben, tüm şarkıları gibi bir diyalog kurarak, dinleyenleri farklı bir dünyaya davet ediyor.

ADVERTISEMENT

“Yara” şarkısının sözleri, Kalben’in yalnızlık, sevgi, kaybetme ve ayrılık gibi konulara ayırdığı zamanın sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Sözlerindeki derin ve incelikli düşünceleriyle de müzik severleri kendine hayran bırakan sanatçı, “Yara” şarkısı ve diğer eserleriyle de adından söz ettirmeye devam ediyor.

Sonuç olarak, Kalben’in müzikal olarak yükselişi devam ediyor. “Yara” şarkısıyla özgünlüğü ile adından bahsettiren Kalben, sözleri ve akorlarıyla müzikseverleri büyülüyor. Kalben, çıkardığı her şarkıyla müzik camiasına yeni bir soluk getiriyor ve dinleyenleri şarkılarının büyüsüne kaptırıyor.

Bbm Karanlık bir yerde bul beni Ebm Kaybettiğim gün gibi bekliyorum F Üstümde bir başkasının ceketi Gb F Bbm Yine de tanırsın biliyorum Bbm Tanıdık bir yerde bul beni Ebm Bul da buluşalım F Kalpsizin biri demişsin hani Gb F Bbm Bari yorgun argın atışalım Gb Sokaklarda ayak sesleri Ebm Bbm özlemek artık yasaktır Gb Sildik hafızadan bizi Ebm Bbm Fotoğraflarımız kayıptır Gb Hiç anlatmadım sana oysa Ebm Bbm Daha çok hikayemiz varda Gb O gece sormuştun ya bana Ebm Bbm Uzaklığın en büyük yaraydı Gb Yaraya gülümsedim her sabah Bbm Yarayı önemsedim Gb Yarayı hazırladım gözlere Ebm F Bbm Yarayı temizledim Gb Yarayı büyütmedim hayalinde Ebm F Bbm Kendimi küçümsedim Gb Denize baktım ömürlerce Ebm F Bbm Tuzunu ezberledim Gb Yarayı öptüm ellerinden Ebm F Bbm Yarayı dinledim Gb Benden onda da var dedi Ebm F Bbm Yarasını sevdim x2 Gb Elini uzattın hep havada kalan Ebm F Bbm En güzel hayalimiz Gb Yaramızı unutturup Ebm F Bbm Yarayı kapatan aşk yaradan da derin