Gönül dağı saz notaları

Türk halk müziği denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Neşet Ertaş, Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük ozanlardan biridir. Özellikle “Gönül Dağı” şarkısıyla hafızalara kazınan sanatçı, müzik dünyasında eşsiz bir yere sahiptir. Gönül Dağı notaları ve Gönül Dağı şarkı sözleri, birçok müzikseverin dilinde dolaşmaktadır.

Gönül Dağı şarkısı, derin anlamı ve etkileyici melodisiyle dinleyicileri derinden etkilemektedir. Şarkının notaları, birçok müzikseverin bu eşsiz eseri çalmak istemesine neden olmuştur. Gürültüsüz ve hüzünlü nağmeleri ile Gönül Dağı, insanı farklı düşüncelere sürükleyen bir türküdür.

ADVERTISEMENT

Gönül Dağı şarkı sözleri ise muhteşem bir kıt’a olan bu şarkının daha da anlamlı hale gelmesini sağlamaktadır. Neşet Ertaş’ın özgün hikayeler anlatan sözleri, dinleyicilerin kalbine ulaşan bir yolculuk sunmaktadır. Zamanın ve mekanın ötesindeki duyguları ifade eden bu sözler, Türk halkının ortak duygularını yansıtmaktadır.

Neşet Ertaş’ın seslendirdiği diğer türkülerde de aynı kalite ve duyarlılık hissedilmektedir. Sanatçı, Türk halk müziğine akustik bir yaklaşım getirerek kendine özgü bir tarz oluşturmuştur. Halkın dilinden ve derdinden anlayan Neşet Ertaş, türkülerinde içtenlikle ve samimiyetle dinleyiciye dokunmaktadır.

Türkiye’nin türkü mirasını yaşatan ve geleceğe taşıyan Neşet Ertaş, şarkılarının her biriyle kalplerimize dokunmaktadır. Gönül Dağı notaları ve Gönül Dağı şarkı sözleri gibi başyapıtları, unutulmazlar arasında yerini almıştır. Onun eserleri, zamanla değerini kaybetmeyen ve daima müzikseverlerin gönlünde yaşayan eşsiz parçalardır. Neşet Ertaş’ı dinlerken duygusal bir yolculuğa çıkmak ve türkülerin büyüleyici dünyasında kaybolmak mümkündür.

ADVERTISEMENT

Gönül dağı saz notaları

İLK KISIM ​

DO RE Mİ RE RE Mİ RE RE RE RE DO (Gönül dağı yağmur yağmur)

ADVERTISEMENT

DO RE Mİ RE RE Mİ RE RE RE RE RE (Boran olunca)

DO RE Mİ RE RE Mİ RE RE RE RE DO (Akar can özümden)

DO RE Mİ RE RE Mİ RE RE RE RE RE (Sel gizli gizli)

DO RE Mİ RE RE Mİ RE RE RE RE DO (Bir tenhada can)

DO RE Mİ RE RE Mİ RE RE RE RE RE (Cananı bulunca)

İKİNCİ KISIM

DO RE Mİ RE RE Mİ RE RE DO DO RE (Sinemi yaralar yaroy)

DO DO Sİ Sİ Sİ DO Sİ Sİ LA LA LA Sİ LA LA (Yaroy yaroy yar)

LA Sİ DO Sİ DO Sİ Sİ Sİ Sİ LA LA (Dil gizli gizli)

LA Sİ LA LA Sİ LA LA LA LA LA LA (Dil gizli gizli)